Kraków w wersji 4.0 – roboty i my!

NewsyMożliwość komentowania Kraków w wersji 4.0 – roboty i my! została wyłączona

Kraków to miasto kojarzone głównie z przeszłością, tradycją i zabytkami. Taki bowiem jest główny kierunek zwiedzania podczas większości wycieczek. Nasza była zgoła odmienna. Zorganizowana dzięki uprzejmości Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która objęła patronatem naszą klasę Ic, rozpoczęła się od ASTOR Robotics Center. To nowoczesne centrum robotyzacji uruchomione przez firmę Astor, współpracującą m.in. z Epson i Kawasaki. Hasło przewodnie firmy mówi, że „technologia spotyka tu człowieka” i tak było właśnie podczas naszej wizyty. Mogliśmy poznać najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie robotyki i automatyki, „spotkaliśmy” roboty, które służą do paletyzacji, spawania, malowania czy obsługi maszyn. W Centrum Szkoleniowym spróbowaliśmy swoich sił w sterowaniu prostymi robotami. Naszym przewodnikiem i instruktorem był absolwent Staszica z roku 2019, dziś student III roku AGH, będący na praktyce w firmie Astor- Krystian Głodek (potwierdzenie tezy, że Staszicaków można spotkać wszędzie…). Prowadzący spotkanie omówili również koncepcję przemysłu 4.0 związaną z cyfrową transformacją. Wizyta w centrum robotyzacji uświadomiła nam, jakie są kierunki rozwoju, jakie możliwości otwierają się przed nowoczesnym przemysłem, a także przed nami…

Druga część wycieczki to zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem. Niby znane miejsca, ale historie opowiadane przez Panią przewodnik mroziły krew w żyłach. Kraków pełen tajemnic, mrocznych sekretów, zjaw, czarownic, wampirów. Pasjonujące opowieści zostaną z nami na długo.
Wycieczka była podwójnie magiczna: w pierwszej części to magia nowoczesności, to futurystyczny świat robotów; w drugiej magia pięknego miasta i barwnej opowieści. Dziękujemy patronom wyjazdu z ramienia Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i polecamy się na przyszłość!

Uczniowie klasy Ic2

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.