NewsyMożliwość komentowania ZŁOTA TARCZA 2020 = w Zagłębiu tylko dla STASZICA! Zdobywamy laury i nie spoczywamy na laurach! została wyłączona

W tegorocznym rankingu liceów ogólnokształcących „Perspektyw” oceniono dokonania 2085 szkół z całej Polski. Taką diagnozę poprzedza preselekcja, czyli w zestawieniu uwzględnia się licea, które spełniły progowe warunki – np. co najmniej 0,75 wyniku średniej krajowej egzaminów maturalnych 2019 z języka polskiego i z matematyki.

Współczynniki oceny rankingu „Perspektyw”: sukcesy w olimpiadach [30% składowej oceny], wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych [25%], wyniki matury z przedmiotów dodatkowych [45%].

IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Staszica w Sosnowcu zajmuje 98 miejsce w kraju, notując w tym roku awans o siedem pozycji!

STASZIC to najlepsza szkoła w Zagłębiu i jedyne liceum regionu, uhonorowane ZŁOTĄ TARCZĄ 2020!

W Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej zajmujemy V miejsce, a w województwie plasujemy się na IX pozycji.

Warto podkreślić, że imponującą jakość pracy naszej szkoły symultanicznie potwierdzają niezależne badania:

• ranking „Perspektyw”, czyli ZŁOTE TARCZE dla STASZICA: 2018 – 2019 – 2020;
  • diagnoza Instytutu Badań Edukacyjnych w Warszawie, czyli w STASZICU wybitny wskaźnik edukacyjnej wartości dodanej [EWD] w okresie trzyletnim; publikacja danych ogólnopolskich z grudnia 2019.

To nie przypadek – jakkolwiek mierzyć, rzetelna i konsekwentna praca jest wartością samą w sobie!

Gwoli uzupełnienia obrazu statystycznego: 22 licea ogólnokształcące w woj. śląskim mogą poszczycić się ZŁOTĄ TARCZĄ 2020. W Polsce – takich szkół jest 200.

GRATULUJEMY uczniom, absolwentom-maturzystom 2019!

DZIĘKUJEMY nauczycielom za pasję, mistrzostwo i skuteczność!

Wyrażamy wdzięczność życzliwym i niezawodnym sojusznikom: Rodzicom i Przyjaciołom Szkoły!

Sukcesy dają radość i stanowią zobowiązanie – w 126 roku działalności STASZICA. Zdobywamy laury i nie spoczywamy na laurach!