NewsyMożliwość komentowania „Pomaganie jest proste” – czyli prosto o akcjach naszego Szkolnego Koła Wolontariatu została wyłączona

Grudzień to także czas podsumowań działalności, podjętych przez naszych wolontariuszy.
Jeśli chodzi o akcje długoterminowe, możemy być dumni ze zbiórki „dobrych monet”, w ramach projektu „Zbieram to w szkole.pl”, prowadzony przez Fundację Missio Cordis (dobroczynny recykling przyniósł aż 11 kg grosików).

Ponad 30 kg żywności i środków czystości trafiło przed świętami do najuboższych rodzin, w ramach Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności „Tak Pomagam” Caritas.
Pierwsze miejsce w drużynie „zbieraczy” zajęła klasa III c!!!

Podziękowania należą się również wolontariuszom z klas: II c, II d, Ia, Ib, Ic, Id
Gratulacje dla dziewczyn z naszego szkolnego wolontariatu: Natalii Piaseckiej, Zosi Stanek, Martyny Misiak, które zadbały o właściwy przebieg naszych działań! Do tych ostatnich należą również takie akcje pomocowe, jak: „Staszic dla Kenii”– Pomaganie jest proste, zbiórka dla Kamilka, w ramach ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka, ”czy kolportaż kalendarzyków na rzecz Fundacji Dzieciom Niepełnosprawnym „Podaruj uśmiech”.

Pandemia wprawdzie ograniczyła naszą współpracę z placówkami opiekuńczo-wychowawczymi, ale nie na tyle, byśmy nie odbyli kilku ciekawych i owocnych spotkań. Nasi wolontariusze wytrwale i systematycznie udzielali korepetycji podopiecznym świetlic środowiskowych z terenu Sosnowca: „U Matki Teresy” oraz „Dom Aniołów Stróżów”. W cotygodniowych spotkaniach z dzieciakami wzięli udział: Zosia Stanek, Martyna Misiak, Julia Surmacka, Marta Bińkowska, Weronika Pluskota, Dominika Trzebińska, Mateusz Porwit, Emilka Walasek.

Wzięliśmy udział w Wirtualnym Spotkaniu Wolontariuszy Domu Aniołów Stróżów podsumowującym pracę w roku 2021

Efektem wzajemnej współpracy na rzecz Stowarzyszenia „Dom Aniołów Stróżów” był kiermasz świąteczny, który zorganizowaliśmy w naszej szkole (o czym dokładniej będzie w kolejnym artykule).