Konkurs recytatorski on-line rozstrzygnięty!

NewsyMożliwość komentowania Konkurs recytatorski on-line rozstrzygnięty! została wyłączona

„Miłość mi wszystko wyjaśniła,
Miłość wszystko rozwiązała –
dlatego uwielbiam tę Miłość,
gdziekolwiek by przebywała…”

Twórczość poetycka i dramaturgiczna Papieża Polaka była tematem szkolnego konkursu recytatorskiego organizowanego z okazji obchodów XX-go Dnia Papieskiego – „Totus tuus”.
Zaplanowany na 16-go października przegląd wybranych utworów literackich Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II, z powodu pandemii odbył się w formie zdalnej.

Trudna i wymagająca poetycka twórczość, przesycona mistycznym przeżyciem spotkania z Tajemnicą, nie stanowiła przeszkody dla naszych młodych wykonawców.

W wyłonieniu najlepszego z najlepszych (było trudno, bo poziom wystąpień był bardzo wysoki) pomogło nam Jury w składzie – zarówno profesorskim (panie – Agata Kaczyńska i Zuzanna Podlasko oraz pan Michał Orczyk) i uczniowskim (Zuzanna Ciołczyk, Oskar Antonik i Piotr Barański). Po zliczeniu punktów według czterech kryteriów laureatką i zwyciężczynią została Weronika Bronikowska z kl. II f ! Kolejne miejsce na podium zajął Kacper Bronikowski z kl. III d, trzecie – Grzegorz Karpiński z kl. II c. Wyróżnienie otrzymała Hanna Wawrzyniak z kl. Ic.
Dyplomy za uczestnictwo i nagrody książkowe, już po powrocie do naszej szkolnej rzeczywistości, otrzymają również: Wiktoria Konecka z kl. I c, Emilia Andres z kl. II b, Iga Flak z kl. I c oraz Brygida Sierka z kl. I d.

Wszystkim Uczestnikom konkursu gratulujemy talentu artystycznego, scenicznej odwagi i wrażliwości na Słowo!

Zapraszamy do obejrzenia filmu z występami naszych uczniów: