Inauguracja Roku Szkolnego 2022/2023

NewsyMożliwość komentowania Inauguracja Roku Szkolnego 2022/2023 została wyłączona

Rok Szkolny 2022 / 2023 rozpoczęty!

Akademia inauguracyjna zgromadziła całą społeczność Szkoły: Dyrekcję, Wicedyrekcję, grono pedagogiczne, pracowników szkoły, reprezentację rodziców, absolwentów oraz gości.

Słowa przemówienia, które skierował do nas Pan Dyrektor Grzegorz Walotek, skłaniały do refleksji, inspirowały i dodawały otuchy w obliczu wyzwań nadchodzących miesięcy:

Wierzę w fundamenty, nienaruszalne zasady, bo na nich zostałem wychowany w rodzinie i w szkole, a moja szkoła – podobnie jak Wasza – to Staszic. (…) Nasze myśli i działania opieramy tu na szacunku dla godności każdego człowieka, bez względu na jego pochodzenie, wyznanie czy poglądy. Poszukujemy tego, co łączy. (…) Chcemy krzewić wrażliwość na drugiego człowieka i poszanowanie jego godności. (…) Tolerancja to postawa, którą uznajemy za kluczową. (…) Najważniejszym osiągnięciem edukacji jest postawa otwartości i ciekawości świata.

W nowy rok szkolny wkroczyliśmy pełni dobrych postanowień z nadzieją, że uda nam się go przeżyć w pełni stacjonarnie.

Z okazji rocznicy wybuchu II wojny światowej Samorząd Uczniowski złożył znicz i kwiaty pod Kamieniem Pamięci, znajdującym się przed szkołą. Chwilą zadumy uczciliśmy tych wszystkich, których ofiara i przelana krew spowodowały, że dziś jesteśmy wolni i możemy bez przeszkód rozwijać swoje pasje i cieszyć się codziennością.

Akademię prowadzili Weronika Tambor oraz Cyprian Cichoń, którzy życzyli:

Nauczycielom – cierpliwości, wytrwałości i sił. Pierwszakom – szybkiej aklimatyzacji. Maturzystom – przystępnych Egzaminów Dojrzałości i rozpoczęcia studiów na wymarzonych uczelniach. Wszystkim Staszicakom – Dobrego nowego roku szkolnego!!!

Oprawą artystyczną wydarzenie uświetnili:

Dominika Trzebińska – wokal, Alicja Dudała – wokal, Maja Nowińska – taniec oraz Jazz Band w składzie: Krzysztof Białczyk – saksofon, Jakub Nurczyński – piano, Patryk Tórz – gitara elektyczna / melodyka, Adam Kleszcz – gitara basowa, Dawid Hilus – perkusja.

Było pięknie i uroczyście. Kto nie widział (i nie słyszał!) – niech żałuje!

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.