NewsyMożliwość komentowania Grzegorz Karpiński – zwycięzcą szkolnego etapu Diecezjalnego konkursu wiedzy o św. Józefie w Roku Świętego Józefa 2020/2021 została wyłączona

„Patriscorde” (Ojcowskim sercem) – list apostolski papieża Franciszka, opublikowany 8 grudnia ubiegłego roku z okazji 150. rocznicy ogłoszenia św. Józefa patronem Kościoła powszechnego, adhortacja św. Jana Pawła II „Redemptoris Custos”, dekret „Quemadmodum Deus” bł. Piusa IX i inne dokumenty stanowiły literaturę przedmiotu uczestników międzyszkolnego Diecezjalnego konkursu wiedzy o św. Józefie w Roku Świętego Józefa 2020/2021. Celem konkursu było zainteresowanie uczniów wiedzą religijną, przybliżenie osoby i misji św. Józefa, kształtowanie umiejętności zdobywania i rozszerzania wiedzy religijnej, a także postawy zaufania i powierzenia się opiece św. Józefa. Pierwszy etap konkursu odbył się 19 marca w Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.

Uczeń klasy II c Grzegorz Karpiński zakwalifikował się do kolejnego etapu tego konkursu, wykazując, nie po raz pierwszy, ogromną wiedzę teologiczną, biblijną i historyczną.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!