24 października Światowy Dzień Walki z Otyłością

NewsyMożliwość komentowania 24 października Światowy Dzień Walki z Otyłością została wyłączona

Światowa Organizacja Zdrowia uznała otyłość za najgroźniejszą chorobę przewlekłą. Nieleczona prowadzi do rozwoju chorób układu krążenia, cukrzycy typu 2, zespołu metabolicznego, zaburzeń hormonalnych, zwiększa również ryzyko zachorowań na niektóre nowotwory.

Pod względem występowania nadwagi i otyłości w populacji osób dorosłych, Polska zajmuje już piąte miejsce, natomiast w populacji dzieci i młodzieży odsetek chłopców oraz dziewcząt z nadwagą i otyłością wynosi odpowiednio 21,9% i 17,8% (Lancet, 2014). Jedną z chorób będących konsekwencją otyłości jest nadciśnienie tętnicze – problem niemal 10 milionów Polaków.

Aby zwrócić uwagę na problem i zwiększyć świadomość społeczną w kwestii prawidłowego odżywiania, 24 października obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Otyłością.

Uczennice naszej szkoły w tym dniu samodzielnie przygotowywały zdrowe, drugie śniadanie. Były pyszne koktajle owocowo – warzywne, świeżo wyciskane soki, jogurty z siemieniem lnianym i płatkami owsianymi a na koniec herbatka z cytrynką i imbirem. Zespół Promocji Zdrowia popularyzuje wśród społeczności szkolnej zdrowe nawyki, takie jak prawidłowa dieta i aktywność fizyczna, pozwoli to uniknąć problemów ze zdrowiem w przyszłości.
24 października to dobry dzień, by zacząć zdrowo żyć!

Wioleta Garnik

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.