A mnie się marzy… Diamentowy Indeks

NewsyMożliwość komentowania A mnie się marzy… Diamentowy Indeks została wyłączona

Od lat nasi uczniowie z klas trzecich biorą udział w Olimpiadzie o Diamentowy Indeks AGH. Mimo że konkurs ten jest przeprowadzana w każdym z czterech przedmiotów (matematyki, fizyki, geografii i chemii), nasi uczniowie szczególnie upodobali sobie zadania z zakresu królowej nauk Warto zaznaczyć, że także w tym roku nasi maturzyści wystartowali w części matematycznej i to nie bez sukcesów. Tym razem do finału olimpiady dostało się czterech Staszicaków: Tomasz Makowski i Piotr Sidorowicz z 3Mat2 oraz Łukasz Kożuszek i Marcel Groniak z 3Mat1. Wywalczyli sobie ten awans podczas etapu rejonowego w Rudzie Śląskiej. Teraz czeka na nich ostatni etap 20 marca w Akademii Górnico-Hutniczej w Krakowie. Nagroda w tym konkursie jest szczególnie cenna, ponieważ Diamentowy Indeks umożliwia studiowanie na AGH z pominięciem rekrutacji. Trzymajmy więc za nich kciuki!