Bardzo dobry początek Staszicowskiego Festiwalu Nauk Przyrodniczych

NewsyMożliwość komentowania Bardzo dobry początek Staszicowskiego Festiwalu Nauk Przyrodniczych została wyłączona

Wyjątkowy sukces osiągnęła Zuzanna Drewniak z 2BCH. W sobotę 1 kwietnia zdobyła tytuł finalisty ogólnopolskiego konkursu neurobiologicznego „The Polish Brain Bee Championship”.

Zanim jednak odebrała dyplom i nagrody musiała zmierzyć się z ponad 100 kolegami i koleżankami w części pisemnej finału etapu ogólnopolskiego, który odbył się na UJ w Krakowie. Do ostatniego ustnego etapu konkursu przeprowadzanego częściowo w języku angielskim zakwalifikowało się tylko 10 uczniów, w tym Zuzia.

Konkurs organizowany jest przez Polskie Towarzystwo Przyrodników im. Kopernika i Koło Naukowe Studentów Neurobiologii Uniwersytetu Jagiellońskiego „Neuronus”.

Patronat nad konkursem objął Minister Edukacji Narodowej.