BARWY CHEMII W STASZICOWSKIEJ KUŹNI TALENTÓW

NewsyMożliwość komentowania BARWY CHEMII W STASZICOWSKIEJ KUŹNI TALENTÓW została wyłączona

17 stycznia odbyły się kolejne zajęcia organizowane w ramach Staszicowskiej Kuźni Talentów. Tym razem uczniowie ósmych klas szkół podstawowych wzięli udział w warsztatach pt. „Barwy chemii” prowadzonych przez p. Małgorzatę Morkis. Uczestnicy mogli się przekonać, ile kolorów ma chemia. Niczym czarodzieje zmieniali barwy płomienia, malowali fantazyjne wzory na mleku, a za jednym pociągnięciem bagietki wyczarowywali złote smugi na szalkach Petriego. Uczniowie dali się porwać wirowi doświadczeń i kolorów. Świetnie poradzili sobie z wyjaśnianiem obserwowanych zjawisk. Jednogłośnie uznali, że barwne laboratoryjne oblicze chemii bardzo im się podoba.

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.