NewsyMożliwość komentowania Drugi raz w tym roku szkolnym staszicowska młodzież odbyła zajęcia w ŚLĄSKIM PLANETARIUM. została wyłączona

12 stycznia 2017 kolejne pierwsze klasy z naszego liceum odbyły wycieczkę do planetarium śląskiego w Chorzowie. Pan prowadzący seans zaczarował nas ciekawą opowieścią o nieboskłonie i uroczym głosem. Dowiedzieliśmy się, co z Górnego Śląska możemy zobaczyć na nocnym niebie w różnych porach roku, poznaliśmy wędrówkę Słońca, Księżyca, planet oraz gwiazdozbiorów po sferze niebieskiej. Zostało nam przedstawione zjawisko zaćmienia Słońca oraz Księżyca. Animacje wyświetlane na kopule niemal idealnie oddawały realizm nieba nocą. Wycieczka była bardzo interesującą lekcją, z której każdy z pewnością wyniósł dużo wiedzy.

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.