Festiwal Języków Obcych – dzień piąty

NewsyMożliwość komentowania Festiwal Języków Obcych – dzień piąty została wyłączona

Ostatni dzień FJO upłynął w grupach rosyjskich pod znakiem zabaw językowych i mini-wykładu o świętach rosyjskich, ze szczególnym zwróceniem uwagi na najbliższe święto – Maslenicę, czyli powitanie wiosny. Co prawda pogoda za oknem i godzina (8. lekcja!) nie sprzyjały mówieniu o wiośnie, ale dziewczęta z klasy drugiej liceum świetnie poradziły sobie z ćwiczeniami po wysłuchaniu mini-wykładu nauczyciela.

Wcześniej gimnazjaliści bawili się ponownie w znaną i bardzo lubianą grę „5 sekund”, z zaangażowaniem wymyślali pytania dla swych kolegów, a potem na nie odpowiadali. Druga grupa z klasy 2c bawiła się w „wisielica”*. I tak radośnie pożegnaliśmy ostatni dzień FJO.

*wisielec – po rosyjsku „wisielnik”

W piątek, który był niestety ostatnim dniem tegorocznego Festiwalu Języków Obcych, miał miejsce wyczekiwany przez wszystkich fanów odległej galaktyki Star Wars Day. Na korytarzach szkoły rozbrzmiewał soundtrack z filmów , a na schodach można było wpaść na samego Darth Vadera ;).

Pod okiem pani profesor Katarzyny Tkaczyk Roch Olesiński i Maciek Kawecki z klasy 2GA przeprowadzili wykład na temat „Gwiezdnych wojen”. Podczas prezentacji chłopcy opowiedzieli w skrócie o pierwszych dwóch trylogiach serii oraz wyjawili, jakie czynniki spowodowały, że „Star Wars” cieszą się dziś tak ogromną popularnością.

Tego dnia Lidka Stachurska, również z kl. 2GA, zaprezentowała i zademonstrowała najpopularniejsze dialekty języka angielskiego uczniom z 3GB i 2GC, którzy mieli szansę dowiedzieć się, że w Anglii istnieje nie tylko „BBC English”. Może niektórzy pomyślą, że to nonsens, trudno, teraz przynajmniej wiadomo, że nonsens w jednym dialektów to „poppycock”.

Dzień zwieńczył przygotowany przez panią profesor Katarzynę Tkaczyk quiz Kahoot z wiedzy o „Gwiezdnych wojnach”. Testowi stawiło czoła aż 28 uczniów z gimnazjum oraz liceum, ale chwałą i tytułem zwycięzcy może szczycić się tylko jedna osoba – Szymon Michniak z klasy 2MAT1.

Tak właśnie – „as fast as lightning” – festiwal dobiegł końca. Teraz możemy jedynie wyczekiwać gali, która odbędzie się w poniedziałek.

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.