I Staszicowski Turniej Retoryczny rozstrzygnięty!

NewsyMożliwość komentowania I Staszicowski Turniej Retoryczny rozstrzygnięty! została wyłączona

W czwartek, 13 grudnia, odbył się w murach sosnowieckiego IV Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Staszica I Staszicowski Turniej Retoryczny dla ósmoklasistów i gimnazjalistów, na który wpłynęło 26 zgłoszeń ze szkół podstawowych w Sosnowcu, Czeladzi, Dąbrowie Górniczej i Jaworznie. Ideą przewodnią Turnieju były – korespondujące z koncepcją nauczania dwujęzycznego realizowaną w „Staszicu” – słowa XIII-wiecznego filozofa, Rogera Bacona: Znajomość języków obcych jest bramą do wiedzy. Ze względu na wysoki poziom wygłoszonych przemówień jurorzy mieli w wielu przypadkach twardy orzech do zgryzienia. Przyznano 5 wyróżnień oraz – ex aequo – trzy III miejsca, trzy II i jedno I:)

Wyróżnienia (alfabetycznie):

• Aleks Ambroży ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Sosnowcu
  • Barbara Byrska ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Jaworznie
  • Alicja Chmara ze Szkoły Podstawowej nr 42 w Sosnowcu
  • Alicja Majcherczyk ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Sosnowcu
  • Wiktoria Szczubek ze Szkoły Podstawowej nr 6 w SosnowcuIII miejsce:
  • Natasza Cok z Gimnazjum nr 25 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Staszica w Sosnowcu
  • Krzysztof Ludwiczak ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Górniczej
  • Karolina Piekarczyk ze Szkoły Podstawowej nr 8 w SosnowcuII miejsce:
  • Natalia Piasecka ze Szkoły Podstawowej nr 42 w Sosnowcu
  • Gloria Stachura ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Sosnowcu
  • Marcelina Ufel ze Szkoły Podstawowej nr 1 w CzeladziI miejsce:
  • Lidia Stachurska z Gimnazjum nr 25 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Staszica w SosnowcuGratulujemy laureatom i uczniom wyróżnionym. Wszystkim uczestnikom retorycznych zmagań oraz ich opiekunom dziękujemy za udział w Turnieju.

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.