KLASA 2GA W PODRÓZY DO PRZESZŁOŚCI

NewsyMożliwość komentowania KLASA 2GA W PODRÓZY DO PRZESZŁOŚCI została wyłączona

23 marca 2017 r. uczniowie klasy 2GA wybrali się do Muzeum Wydziału Nauk o Ziemi UŚ na wykład pt. „Kronika dziejów Ziemi”. Trzygodzinny wykład okazał się być multimedialną podróżą w przeszłość, podczas której można było prześledzić zmiany środowiska naszej planety i ewolucję materii od powstania Wszechświata do pojawienia się człowieka. Była to spora dawka energii motywującej do poznawania świata oraz prezentacja możliwości, jakie dają zawody związane z naukami o Ziemi.

Wykład poprowadził dr Andrzej Boczarowski, paleontolog, geolog, muzeolog, grafik i informatyk programista. Wykładowca, łącząc wszystkie umiejętności, profesjonalnie zajmuje się trójwymiarowymi rekonstrukcjami kopalnych organizmów i ich środowisk naturalnych na potrzeby wydawnictw, filmu, telewizji, muzeów i parków tematycznych. Jako nauczyciel z powołania efekt swoich prac chętnie przedstawia w formie prezentacji multimedialnych. W jego wykładach bierze udział po kilka tysięcy słuchaczy miesięcznie.
Michał Sobala