Klasa medialno-prawna za kulisami Teatru Zagłębia

NewsyMożliwość komentowania Klasa medialno-prawna za kulisami Teatru Zagłębia została wyłączona

W poniedziałek (1 kwietnia) klasa medialno-prawna (1b2) uczestniczyła w ciekawych zajęciach teatralnych w Teatrze Zagłębia. Prowadził je aktor sosnowieckiej sceny – Michał Bałaga, który interesująco, dość niekonwencjonalnie i z humorem, opowiedział o pracy aktora teatralnego, o funkcjonowaniu teatru oraz pokazał uczniom Teatr Zagłębia od strony kulis. Uchylił też nieco rąbka tajemnicy na temat jedzenia i picia przed występem na scenie. Zdecydowanie odradził cebulę, czosnek, ciężkostrawne mięsa oraz moczopędne napoje. Warto przypomnieć, że od przyszłego roku szkolnego w programie klasy medialno-prawnej znajdzie się edukacja teatralna – przedmiot, którego będzie nauczał aktor sosnowieckiego Teatru Zagłębia. To ważne, gdyż umiejętność wykorzystywania mowy ciała, głosu, w ogóle publicznych wystąpień – a aktorstwo świetnie do nich przygotowuje – to jedne z kluczowych kompetencji miękkich rozwijanych w klasie medialno-prawnej, niezbędnych m. in. w pracy przyszłych adwokatów, prokuratorów, sędziów, polityków, aktorów, reżyserów oraz dziennikarzy telewizyjnych.