Laury dla uczennic klasy medialno-prawnej w Olimpiadzie Wiedzy o Mediach!

NewsyMożliwość komentowania Laury dla uczennic klasy medialno-prawnej w Olimpiadzie Wiedzy o Mediach! została wyłączona

W dniach 15 – 16 marca 2019 r. miał miejsce w Warszawie etap centralny – odbywającej się pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego – ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Mediach, do którego zakwalifikowało się 160 uczniów szkół średnich z całej Polski. Nasze Liceum – w ogóle całe Zagłębie Dąbrowskie – reprezentowały w finałowych zmaganiach na Uniwersytecie Warszawskim trzy uczennice: Ewa Białczyk i Katarzyna Trzęsicka z klasy medialno-prawnej (1b2) oraz Anna Godoń z kl. II humanistycznej. Po bardzo trudnym teście z wiedzy o mediach tytuły laureatek zdobyły pierwszoklasistki – Ewa Białczyk i Katarzyna Trzęsicka. Poza olimpijską rywalizacją uczestnicy etapu centralnego OWoM mieli także w stolicy czas na spotkanie na Uniwersytecie Warszawskim z Anitą Werner – znaną dziennikarką TVN-u, czterokrotną zdobywczynią prestiżowej „Telekamery”, która opowiadała o swym życiu zawodowym i zainteresowaniach, a następnie na zwiedzenie ogromnego gmachu Telewizji Polskiej. Duże wrażenie na zwiedzających TVP zrobiło studio, w którym nagrywany był w czasie naszej wizyty popularny program rozrywkowy „Jaka to melodia?” oraz pomieszczenie, z którego emituje się na żywo cykliczny program „Pytanie na śniadanie”. Staszicanki znalazły też czas na wieczorny spacer po Starym Mieście oraz bardziej „merkantylne” przyjemności – wizytę w „Złotych Tarasach”. Gratulujemy ogromnego sukcesu i wierzymy, że nie spoczniecie na laurach!

Serdecznie zapraszamy do przeglądania relacji z wydarzenia.