LEKCJA OTWARTA – DEPARTAMENTY ZAMORSKIE FRANCJI

NewsyMożliwość komentowania LEKCJA OTWARTA – DEPARTAMENTY ZAMORSKIE FRANCJI została wyłączona

W dniu 15 marca 2019 roku uczniowie klasy II liceum Bartosz Cyran i Aleksander Myga przygotowali i przedstawili dla uczniów klasy 3GB prezentację multimedialną o departamentach zamorskich Francji. Lekcja odbyła się w ramach projektu „Uczeń uczniowi”. Prowadzący poprowadzili gimnazjalistów przez historię, geografię i ciekawostki związane z Polinezją Francuską, Gwadelupą, Gujaną Francuską, wyspami Wallis i Futuna. Ostatnim przystankiem podróży była wyspa Reunion. Ciekawie poprowadzona prezentacja, obfitująca w malownicze zdjęcia, mapy wzbudziła duże zainteresowanie słuchaczy. Po prezentacji gimnazjaliści brali udział w quizie, sprawdzając zapamiętane przez siebie informacje. Następnie odbyła się zabawa, polegająca na odpowiadaniu na bardzo szczegółowe pytania dwóch rywalizujących ze sobą drużyn.