Nowości książkowe w bibliotece szkolnej

NewsyMożliwość komentowania Nowości książkowe w bibliotece szkolnej została wyłączona

Zbliżają się Święta , pora prezentów, magicznych kolorów, zapachów i być może literackich przeżyć, bo wreszcie będzie czas, aby sięgnąć po książki. W naszej szkolnej bibliotece pojawiły się nowości, kupowane głównie z myślą o tych, którzy chcą doskonalić swój angielski.
Książki Johna Boyne, The boy in the striped pyjamas oraz Roalda Dahl, Going solo to bardzo znane pozycje i nie trzeba ich specjalnie rekomendować, ale warto dodać, że ich lektura w języku angielskim będzie prawdziwym wyzwaniem oraz lekcją historii.

Wzbogacająca wiedzę z historii oraz zasób słownictwa, co jest bardzo przydatne zwłaszcza w realizacji programu dwujęzycznego, jest książka Nicka Fellows, History for the IB Diploma. Peacemaking, peacekeeping. International relations 1918-1936. Ma świetnie opracowane słownictwo, dotyczy historii powszechnej 1918-1936, realizuje w sposób obszerny i specjalistyczny treści zawarte w polskim programie do liceum. Wszystkim poszukującym literatury nieco “lżejszej” , takiej z wątkami obyczajowymi i tajemnicą do rozwikłania polecamy lekturę James Patterson, Sam’s letters to Jennifer.

Życząc radosnego wypoczynku świątecznego oraz wielu wspaniałych czytelniczych doznań zapraszamy do biblioteki szkolnej.