Odyseja Umysłu

NewsyMożliwość komentowania Odyseja Umysłu została wyłączona

Gimnazjalisto I i II klasy!

Potrafisz myśleć nieszablonowo? Jesteś artystyczną duszą, w której kipi od nietuzinkowych pomysłów? Masz zadatki na szalonego konstruktora przedziwnych urządzeń i wynalazcę oryginalnych wehikułów? Wierzysz, że odważne marzenia wyznaczają drogę w rzeczywistości? Lubisz zawiłe łamigłówki, problemy analityczne, niespotykane zagadki? Umiesz myśleć samodzielnie, tworzyć rzeczy nieprzeciętne i wdrażać skutecznie efektywne rozwiązania? Lubisz ryzyko i eksperymenty? Jesteś pasjonatem nauki i / lub sztuki? Dołącz do nas!

Już wkrótce w naszej Szkole rusza Odyseja Umysłu! To przyjazny program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Patronat nad polską edycją sprawuje Minister Edukacji Narodowej. Odyseja Umysłu to konkurs twórczego rozwiązywania problemów. Będziemy pracować w drużynie siedmioosobowej rozwiązując wybrany przez nas Problem Długoterminowy, opracowując przez kilka miesięcy jego jak najbardziej pomysłowe rozwiązanie i przygotowując prezentację, którą na wiosnę przedstawimy publicznie podczas eliminacji regionalnych. Czekają na nas również liczne Problemy Spontaniczne, czyli krótkie zadania-niespodzianki, które przetestują naszą gotowość do kreatywnych rozwiązań, współdziałania w drużynie i przesuwania granic wyobraźni.

Siedmioosobową Grupę Odyseuszy zbierzemy w drodze castingu i zajęć warsztatowych. Chętnych zapraszamy na pierwszy casting 9 października o godz. 14.45 w sali 80. Zapisy na spotkanie przyjmuje pani profesor Katarzyna Widera.

Czekamy właśnie na Ciebie!

Trenerzy Odysei Umysłu: Aleksandra Kiełtucka i Katarzyna Widera. 🙂

Więcej informacji o programie znajdziecie na www.odyseja.org

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress