SIÓDMY FINAŁ OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU „Z ENERGETYKĄ W PRZYSZŁOŚĆ”!

NewsyMożliwość komentowania SIÓDMY FINAŁ OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU „Z ENERGETYKĄ W PRZYSZŁOŚĆ”! została wyłączona

21 kwietnia 2016 roku, w siedzibie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej zakończyła się VII edycja Ogólnopolskiego KonkursuZ energetyką w przyszłość”, nad którym Patronat sprawuje pan Premier Jerzy Buzek, poseł do Parlamentu Europejskiego. Już po raz trzeci finał konkursu został połączony z III Ogólnopolskim Kongresem Energetycznym.

Uczestników kongresu powitał prodziekan WSB dr Rafał Rębilas a żegnał dyrektor IV LO im. Stanisława Staszica w Sosnowcu mgr Grzegorz Walotek. Nim rozpoczęły się finałowe zmagania zeszłoroczni zwycięzcy przedstawili swoją prezentację i sprawozdanie z wyjazdu do Brukseli. Następnie członkowie jury, współpracujący z nami od sześciu lat : mgr Dorota Nieznanowska – Gawlik, dr Arkadiusz Bubak, dr Romuald Hassa, dr Janusz Mrzigod pod przewodnictwem dr Jerzego Stasza oraz uczestnicy kongresu obejrzeli wystąpienia pięciu finałowych drużyn. Po wystąpieniu trzech drużyn nadszedł czas na przerwę kawową i oglądanie wystawy plakatów nagrodzonych i wyróżnionych w tegorocznej edycji konkursu. W tym roku było to szczególnie ważne, bo zaproszeni goście przyznawali nagrodę publiczności w tajnym głosowaniu.

114 nadesłane plakaty oceniało jury w składzie: przewodniczący – prof. Roman Kalarus, członkowie – mgr Dorota Nieznanowska – Gawlik, mgr Marta Lachor – Winiarska.

Wyróżnieni autorzy plakatów i ich opiekunowie to:

KATARZYNA MAIN z I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie i pan prof. CEZARY FILIPIUK

ADAM MARCHEWKA z Zespół Szkół Elektronicznych i Informatycznych Technikum nr 8 w Sosnowcu i pani prof. EWA KRZYSZTOFIK

MARTA WRÓBEL z I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im.Zbigniewa Herberta STO w Częstochowie i pani prof. DOROTA STELMACH

SZYMON FROHLICH z Zespół Szkół Technicznych im.Stanisłąwa Staszica w Rybniku i pani prof. EWA GITNER-SZRAJER

MARLENA KOZA z Zespółu Szkół w Złotym Potoku im. Władysława Szafera i panie prof. SŁAWOMIRA MUSIAŁ I MARLENA NAWROCKA-GOWIN

SEBASTIAN WAWRZYCZEK I KAMIL GODZIEK z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im.Jana Pawła II w Pawłowicach i pani prof. JOANNA GRYBOŚ .

Laureaci III i II miejsca w konkursie na plakat to:
SANDRA BOBAK z II LO im. K.K.Baczyńskiego w Chrzanowie podopieczna pani profesor MIROSŁAWY PRZEWORSKIEJ-KAWALA

ZUZANNA RZEPECKA z I LO im. Waleriana Łukasińskiego w Dąbrowie Górniczej uczennica pani profesor JADWIGI BOCHENEK-MARKIEWICZ. Zuzanna otrzymała też NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI!

Tegoroczna zwyciężczyni to MAGDALENA GIBAŁKA z I LO im. Waleriana Łukasińskiego w Dąbrowie Górniczej a jej poiekunem jest pani prof. MONIKA JĘDRYCZKA

Zarówno Magda jak i laureaci I miejsca w konkursie na prezentacje – DANIEL WESOŁOWSKI I ŁUKASZ STANIK z VIII LO w Katowicach, nad którymi czuwała mgr Anna Kafel otrzymali z rąk asystenta prof. Jerzego Buzka, pana Tadeusz Oleksego nagrodę główną czyli bilety do Brukseli.

II miejsce przypadło Aleksandrze MałoszewskIej i Sebastianowi Ikrzakowi, podopiecznym mgr ELŻBIETY BIGAJCZYK-BUDAK z ZSO im. S. Żeromskiego w Zawierciu

III miejsce zajęły BOGNA i OLGA ŁUKOMSKIE z II LO we Włocławku uczennice mgr AGNIESZKI SZTUKI

Wyróżnione w finale drużyny to: MARIA MAGDALENA JEZIOROWSKA z II LO W Częstochowie uczennica mgr EDYTY REĆKO – również laureatka tegorocznej NAGRODY PUBLICZNOŚCI oraz JAKUB SOSNOWSKI i URSZULA CHROŚNIAK, uczniowie pani prof. EWY MICHALEWICZ z I LO im. J. Słowackiego w Elblągu

W tym roku nagrodziliśmy również tych, którzy przeszli do II etapu konkursu na prezentację czyli „siedmiu wspaniałych”. A oto oni i ich opiekunowie:

FILIP SOKÓŁ, NORBERT WITEK i GRZEGORZ KWIECIEŃ z Zespół Szkół Elektronicznych i Informatycznych Technikum nr 8 w Sosnowcu, mgr EWA KRZYSZTOFIK

MIKOŁAJ PIETREK i MATEUSZ DĄBEK z VIII LO w Katowicach, mgr BOGUSŁAW LANUSZNY

WERONIKA KOWALCZYK z IX LO im. C.K. Norwida w Częstochowie, mgr BARBARA WCZEŚNIAK

WERONIKA MILEWSKA z Liceum Salezjańskiego w Pile, mgr ANNA HOFFMAN-ROTHE

Laureaci II i III miejsca i uczniowie wyróżnieni otrzymali bony do Media Markt i dyplomy.
Cieszymy się, że nasz konkurs cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem w całej Polsce.
Zapraszamy za rok do udziału w VIII Ogólnopolskim Konkursie „Z energetyką w przyszłość” i na IV Kongres Energetyczny.

Ewa Chałupska
Beata Jaromin
Zdjęcia nagrodzonych i wyróżnionych plakatów oraz pełna fotorelacja z finału już wkrótce na stronie konkursu, bo fotoreporter Tomasz Makowski przy tym był!