„Staszic” dołącza do „Błękitnego Marszu”

NewsyMożliwość komentowania „Staszic” dołącza do „Błękitnego Marszu” została wyłączona

W poniedziałek 11 kwietnia 2016 r. już po raz drugi sosnowieckie Gimnazjum nr 16 organizowało „Błękitny Marsz” na rzecz dzieci z autyzmem i zespołem Aspergera.

Na czele marszu szli w tym roku Ewa Wachowicz i Dariusz Rekosz oraz przedstawiciele władz samorządowych Sosnowca i Czeladzi.

Wśród uczniów sosnowieckich szkół, którzy byli oczywiście głównymi uczestnikami marszu nie mogło zabraknąć „Staszica”. Klasy: I GB i I mat1 wyposażone w szkolne transparenty i niebieskie staszicowskie szaliki dołączyły do marszu, by wyrazić swoją empatię, zrozumienie, akceptacje i chęć niesienia pomocy osobom a zespołem Aspergera i autyzmem. Szliśmy też w marszu po to, by wzmacniać, a niekiedy dopiero budzić swoją wrażliwość na problemy innych ludzi.

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.