STASZICOWSKA KUŹNIA MŁODYCH TALENTÓW… – język angielski po raz pierwszy!

NewsyMożliwość komentowania STASZICOWSKA KUŹNIA MŁODYCH TALENTÓW… – język angielski po raz pierwszy! została wyłączona

22 listopada to dzień kolejnej odsłony Staszicowskiej Kuźni Talentów, czyli cyklicznych spotkań organizowanych dla uczniów klas ósmych chcących poznać bliżej naszą szkołę.

Tym razem Kuźnia rozbrzmiewała językiem Szekspira i Elvisa Presley’a ?. Podczas spotkania zatytułowanego „LEND ME YOUR EAR… – chwytamy dźwięki!” skupiliśmy się na brzmieniu angielskich wyrazów i ich prawidłowej wymowie. Rozmawialiśmy m.in. o wyrazach, których brzmienie nam się tak po prostu podoba, w ramach rozgrzewki „mruczeliśmy” hity od „Wlazł kotek na płotek” po „Despacito”, graliśmy w „prawie bingo” na podstawie piosenki, by na końcu spotkania układać zdania zawierające rymy – niektóre z nich mogłyby służyć za życiowe motto ?!

Dziękujemy za udział i… See you next time ?!