Staszicowski „Pigmalion” w sosnowieckiej „Muzie”

NewsyMożliwość komentowania Staszicowski „Pigmalion” w sosnowieckiej „Muzie” została wyłączona

We wtorek 17 grudnia odbyła się w sosnowieckiej „Muzie” miejska premiera przygotowanej przez uczniów „Staszica” spolszczonej wersji „Pigmaliona” wg G. B. Shawa, która została zrealizowana w ramach innowacyjnego projektu edukacyjno-artystycznego „Klasyka trochę niekonwencjonalnie”. Reżyseria, aktorstwo, scenografia, oprawa muzyczna – znakomite. Młodzi artyści otrzymali po zakończeniu 2-godzinnego spektaklu owacje na stojąco. Projekt objął honorowym patronatem Prezydent Sosnowca – Pan Arkadiusz Chęciński, który był obecny na premierze. Gratulujemy wszystkim zaangażowanym w realizację „Pigmaliona”, gdyż sukces był możliwy dzięki współpracy całego uczniowskiego zespołu. Dziękujemy za wsparcie projektu Dyrekcji Liceum oraz Panu prof. Januszowi Kubickiemu – emerytowanemu nauczycielowi „Staszica”, który obecnie kieruje Fundacją Szkolną im. Stanisława Staszica, organizacją pożytku publicznego wspierającą rozwój uzdolnionej młodzieży.

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.