Sukces naszych szczypiornistów!

NewsyMożliwość komentowania Sukces naszych szczypiornistów! została wyłączona

W dniach 8-11.02.2016 w hali DorJan w Zagórzu odbywały się Mistrzostwa Sosnowca Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Ręcznej. W rozgrywkach uczestniczyła reprezentacja naszego liceum. Nasza szkoła na czele z prof. Piotrem Grabowskim była organizatorem tych zawodów.

W pierwszym dniu rozgrywek nasza reprezentacja była niepokonana, bezproblemowo zwyciężyła uczniów Zespołu Szkół Technicznych z Sosnowca, a następnie pokonała zespół III Liceum Ogólnokształcącego im. B. Prusa. Dwa fenomenalne zwycięstwa dały naszej drużynie możliwość zagrania w następnym etapie rozgrywek.

Drugi dzień turnieju był dniem wolnym dla naszych zawodników, inne drużyny walczyły wtedy o awans do kolejnej fazy rozgrywek.

W trzecim dniu zmagań nasza drużyna rozegrała dwa mecze. W pierwszym spotkaniu, po zaciętym meczu, nasi uczniowie zwyciężyli z drużyną Zespołu Szkół Architektoniczno-Budowlanych 11:9. Drugie spotkanie reprezentacja Staszica rozegrała z uczniami VII Liceum Ogólnokształcącego im. K.K. Baczyńskiego z Sosnowca. Mecz ten zakończył się porażką naszego zespołu 6:14. Wynikało to z faktu, iż drużyna przeciwna składała się wyłącznie z zawodników na co dzień trenujących piłkę ręczną w SPR Zagłębie Sosnowiec. Dobry wynik z poprzedniego meczu dał nam szanse wystąpienia w półfinale rozgrywek.

Czwarty, a zarazem ostatni dzień turnieju był dniem zmagań o czołowe lokaty w. W spotkaniu półfinałowym nasi uczniowie zmierzyli się z drużyną Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych z Sosnowca (popularnego „Elektronika”). Niestety, reprezentacja naszego Liceum, po zaciętym początku spotkania, przegrała 4:12. Ostatnim meczem naszych zawodników był mecz o III miejsce. Uczniowie Staszica zmierzyli się w tym pojedynku z reprezentacją Technikum nr 3 Gastronomiczno – Hotelarskiego. Mimo dobrej gry w pierwszej połowie, spotkanie zakończyło się porażką naszego zespołu 6:12. Tym samym nasi szczypiorniści powtórzyli sukces z ubiegłego roku, zajmując 4 miejsce. Tak wysoka lokata jest efektem ciężkiej pracy całego zespołu na zajęciach pozalekcyjnych prowadzonych przez prof. Grabowskiego.

Skład zespołu:
– Daniel Chmurzyński (3 Mat2)
– Piotr Podsiadło (3 Mat3)
– Mateusz Banasik (2 MP)
– Dorian Barański – kapitan drużyny (2MP)
– Paweł Fiutak (2 MP)
– Iwo Nawara (2 MP)
– Dawid Radziejewski (2 Bch)
– Mateusz Wróbel (2 Bch)
– Oskar Strumiński (1 Mat2)
– Jakub Szymonowicz (1 Mat2)

Trener:
Piotr Grabowski

 

Serdecznie zapraszam do przeglądania mini-galerii.