THE DAY OF ENGLISH THEATRE – IX EDYCJA!

NewsyMożliwość komentowania THE DAY OF ENGLISH THEATRE – IX EDYCJA! została wyłączona

6 czerwca w naszej szkole odbyła się dziewiąta edycja konkursu The Day of English Theatre. Konkurs ten organizowany jest z inicjatywy pani prof. Katarzyny Tkaczyk i co roku daje „gumisiom” możliwość zaprezentowania swojego talentu aktorskiego oraz rozwinięcia umiejętności językowych. Uczniowie mają za zadanie przygotowanie kilkuminutowego przedstawienia w języku angielskim. Ich kreatywność co roku pozwala na stworzenie niesamowitych dzieł, które z przyjemnością oglądane są przez liczną publiczność. Tak było i tym razem. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział sześć zespołów teatralnych, które przygotowały niezwykłe przedstawienia będące wytworem ich bujnej wyobraźni połączonej z ponadprzeciętną znajomością języka angielskiego.

Mieliśmy okazję zobaczyć interpretację musicalu „Mamma mia”, odkryliśmy tajniki „Kuchennych rewolucji”, a także byliśmy świadkami debaty politycznej. Każdy występ artystyczny wzbogacony był o liczne rekwizyty, efekty dźwiękowe i wyjątkowo oryginalne stroje, które tworzyły charakterystyczny klimat i pozwalały widzowi przenieść się do świata, w którym toczyła się akcja spektaklu.

Jury miało niezwykle trudne zadanie, żeby wyłonić najlepszych aktorów, gdyż poziom był bardzo wyrównany i z pewnością wszyscy gimnazjaliści zasłużyli na ogromne wyróżnienie.
Jednak, jak to bywa w przypadku konkursów, wygrać mógł tylko jeden zespół. Tym razem zwycięską drużyną okazała się klasa 3GB, która przygotowała pełne humoru przedstawienie pt. „Spelling B-E-E”. Drugie miejsce wywalczyły sobie „gumisie” z klasy 2GC, która skradła serca publiczności przygotowaną przez siebie scenką pt. „The Last Whistle”. Dyplom za zajęcie trzeciego miejsca trafił w tym roku w ręce grupy z klasy 2GA, która zaprezentowała
się w przedstawieniu pt. „The Kitchen Mess”. Komisja zdecydowała się również na przyznanie tytułu najlepszej aktorki (tudzież aktora), czyli osoby obdarzonej niezwykłą charyzmą, która z ogromnym oddaniem i wiarygodnością odgrywa swoją rolę. Ten tytuł powędrował do Agaty
Łosiewicz z klasy 3GA. Zwieńczeniem konkursu The Day of English Theatre był występ artystyczny Emilki Głowy i Marysi Jabłońskiej. Uczennice klasy 3GB wykonały wspólnie piosenkę Sama Smitha pt. „Stay with me”, a następnie usłyszeliśmy dwie piosenki w wykonaniu Emilki: „Wicked Games” Chrisa Isaaka oraz „Toxic” Britney Spears. Całe wydarzenie przebiegło w
magicznej atmosferze, którą stworzyli utalentowani uczniowie naszego gimnazjum. To właśnie oni co roku sprawiają, że ten konkurs ma wyjątkowy charakter, a my możemy z podziwem oglądać przygotowane przez nich dzieła.

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.