To już piąte spotkanie z Mistrzem

NewsyMożliwość komentowania To już piąte spotkanie z Mistrzem została wyłączona

6 kwietnia uczniowie klas IBG, IIGA oraz uczniowie pierwszych klas liceum I BCH i I BMAT uczestniczyli w w spotkaniu z niezwykłym naukowcem, dr Dariuszem Górką, w ramach Spotkań z Mistrzem.

Dr Dariusz Górka jest pracownikiem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Kierownikiem Katedry Medycyny Sportowej i Fizjologii Wysiłku Fizycznego, autorem wiele ciekawych publikacji naukowych, badaczem pracującym nad regeneracją nerwu kulszowego. Dla naszych gimnazjalistów i licealistów przygotował wykład z genetyki „Zastosowanie zwierząt transgenicznych z knock-out’em genowym w neurobiologii i genetyce” .

Uczniowie z zainteresowaniem słuchali o pracach badawczych na transgenicznych myszach, doświadczeniach prowadzonych w Katedrze Medycyny Sportowej oraz ich możliwości wykorzystania w medycynie.

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii zdjęć z wydarzenia.