Uczniowie na tropie tajemnic Piastów

NewsyMożliwość komentowania Uczniowie na tropie tajemnic Piastów została wyłączona

Czy w grodzie na Ostrowie Lednickim Mieszko I przyjął chrzest, a Bolesław Chrobry gościł cesarza Ottona III? Kim był naprawdę Mieszko I ? Skąd pochodzi nasz piastowski ród? Z Gniezna, z Giecza czy z Kalisza? A może ze Skandynawii albo z Wielkiej Morawy? Naukowcy poszukują rozwiązania jednej z największych zagadek z czasów narodzin Polski. Uczniowie klas 2 MAT i 2 MP mieli szansę 25 kwietnia poznać kilka tajemnic, leżących u narodzin państwa polskiego podczas seansu kinowego dwóch dokumentów: pt. „Wyspa władców” i „Ukryte gniazdo dynastii„. Seria „Tajemnice początków Polski” jest wyświetlana w kinach Cimena City. Jest to projekt autorski scenarzysty, reżysera i producenta filmów dokumentalnych Zdzisława Cozaca, zrealizowany w koprodukcji z TVP HISTORIA, przy wsparciu finansowym Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Konsultantami naukowymi filmów są wybitni polscy historycy i archeolodzy.