NewsyMożliwość komentowania Uczniowie „Staszica” na Kongresie Praktyków Nauki i Biznesu w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu została wyłączona

Dnia 28 września klasy 1bp1 oraz 1bp2 uczestniczyły w Kongresie Praktyków Nauki i Biznesu w Wyższej Szkole Humanitas odbywającym się pod hasłem „Nauka napędza„.

Atutem kongresu było ukazanie każdego z omawianych tematów z dwóch stron: praktyka biznesu i naukowca.

Na początek wysłuchaliśmy przemówienia prezydenta miasta Sosnowca Arkadiusza Chęcińskiego i obejrzeliśmy najnowszy spot reklamujący miasto, który urzekł z pewnością każdego. Pierwszy wykład wygłoszony został przez aktorkę i tancerkę Agnieszkę Kaczorowską i dotyczył funkcjonowania firm w świecie social mediów. Dowiedzieliśmy się, jak media wpływają na rozwój biznesu i jak umiejętnie się z nimi obchodzić. Myślę że były to przydatne informacje, ponieważ żyjemy nieustannie zanurzeni w świat Facebooka, Instagrama itp. O tym, jak ze zbioru ludzi stworzyć współpracującą grupę mówił ze swadą znany dziennikarz Szymon Hołownia. Kolejne przemówienie wiązało się z publicznymi wystąpieniami. Inny znany dziennikarz telewizyjny, Maciej Orłoś, przekazał nam całą masę przydatnych wskazówek i rad na temat budowaniu wizerunku. Moim zdaniem było to najciekawsze przemówienie. Ostatnie wykłady dotyczyły startupów i błędów w ich prowadzeniu oraz ich współpracy z bankami. Na zakończenie odbył się panel dyskusyjny, lecz zmęczeni ilością nabytej wiedzy nie mieliśmy już siły zadawać pytań. W przerwie między wykładami mogliśmy uczestniczyć w loterii wizytówkowej i wygrać atrakcyjne nagrody. Niektórym z nas się to udało!

Podsumowując, uważam że był to bardzo produktywny dzień. Bardzo się cieszę, że mieliśmy możliwość uczestniczenia w kongresie, bo dzięki temu dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy i poznaliśmy klimat naukowych sympozjów.

Tekst przygotowała Katarzyna Gnacik z kl. 1bp2.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć.