Wakacyjne praktyki dziennikarskie w Radiu eM i „Gościu Niedzielnym”

NewsyMożliwość komentowania Wakacyjne praktyki dziennikarskie w Radiu eM i „Gościu Niedzielnym” została wyłączona

W ostatnim dniu roku szkolnego nasza szkoła podpisała umowę o współpracy z Instytutem Gość Media, który jest właścicielem Radia eM i „Gościa Niedzielnego”. Dzięki temu kilkoro uczniów „Staszica”, głównie z kl. 1hum z grupy medialnej, weźmie udział w wakacyjnych praktykach dziennikarskich. W ramach tych praktyk uczniowie będą uczestniczyć w przygotowywaniu audycji Letniego Studia Plenerowego Radia eM. Zapoznają się z metodami pracy dziennikarzy, redaktorów i prezenterów radiowych, a także sami wykonają drobne prace dziennikarskie lub redakcyjne. Z kolei w redakcji tygodnika „Gość Niedzielny” czekają na nich zadania związane z tworzeniem informacji i redagowaniem tekstów.