ZACZYNAMY PRZYGODĘ Z FIZYKĄ NA UNIWERSYTECIE JAGIELLOŃSKIM

NewsyMożliwość komentowania ZACZYNAMY PRZYGODĘ Z FIZYKĄ NA UNIWERSYTECIE JAGIELLOŃSKIM została wyłączona

W czwartek 16.02.2017 uczniowie klasy 2mat1 wraz z panią prof. Nessing wybrali się do Krakowa aby wziąć udział w warsztatach na wydziale Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Nawet pora zbiórki (6:55) nie mogła nas powstrzymać przed spotkaniem z fizyką. Będąc już w I Pracowni Fizycznej UJ przeprowadziliśmy skomplikowane pomiary dot. m. in. tarcia statycznego czy kinetycznego oraz maszyn prostych.

Ku naszemu zadowoleniu nauczyliśmy się także techniki wprawiania w ruch wahadła czy prawidłowego mierzenia czasu w jakim drewniany klocek zjedzie po równi pochyłej (na tej podstawie obliczyliśmy współczynnik tarcia).

Trzeba przyznać, że największym zainteresowaniem wśród chłopców cieszyły się fotokomórki a także wysoka i urodziwa pani asystentka, która ma już na koncie dwa tytuły magistra i pracuje nad doktoratem. Pod koniec naszej wizyty mogliśmy zakosztować studenckiego życia spożywając posiłek na stołówce, ale niezaprzeczalnie największą furorę zrobiły kanapki prof. Nessing (polecamy!).

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.