NewsyRelacjeMożliwość komentowania Zajęcia w ramach realizacji programu „Świadomy młody obywatel. Samorządność w pigułce” została wyłączona

5 listopada odbyły się w naszej szkole zajęcia w ramach realizacji programu „Świadomy młody obywatel. Samorządność w pigułce” realizowanego przez stowarzyszenie Wolny Ruch Obywatelski przy współudziale środków z Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Koordynatorem projektu jest członek zarządu stowarzyszenie Dawid Daraż, a zajęcia, w których uczestniczyli uczniowie klas drugich i trzecich, prowadził Andrzej Jarema-Suchorowski.

Uczestnicy mogli się dowiedzieć o genezie i organizacji samorządu terytorialnego w Polsce oraz o możliwościach wpływu obywateli na decyzje podejmowane przez władze. W trakcie warsztatów uczniowie przygotowywali wniosek do budżetu obywatelskiego wraz z uzasadnieniem.

Dzięki realizacji programu w przyszłości będą mogli bardziej aktywnie uczestniczyć w życiu swojego miasta jako dojrzali i świadomi obywatele.

Zapraszamy do obejrzenia mini-galerii z zajęć.