Zawody lekkoatletyczne – wrzesień

NewsyMożliwość komentowania Zawody lekkoatletyczne – wrzesień została wyłączona

Rozpoczęły się zmagania o tytuł najbardziej usportowionej szkoły w Sosnowcu!!!

Zawody lekkoatletyczne,w których braliśmy udział, odbywały się 22 i 24 września 2015 na stadionie przy ulicy Mireckiego.

Nasze gimnazjum reprezentowały: Aleksandra Plech, Wiktoria Szymczak, Julia Czarnecka, Alicja Kasicka, Emilia Horzela, Anna Dziedzic, Nicole Marzęcka, Zuzanna Grabowska, Martyna Borak, Izabela Wyderka, Patrycja Hermanowska, Dorota Jabłońska, Dominika Pięta, Emilia Rzepka, a wśród chłopców o zwycięstwo walczyli: Mateusz Jankowski, Jakub Wspaniały, Jakub Nowosiński, Wojciech Lewicki, Jędrzej Polak, Piotr Kwapień, Konrad Polak, Karol Kozłowski, Mariusz Piwkowski, Paweł Łydka, Julian Haładus, Wojciech Lachór oraz Grzegorz Flak.

I miejsce w pchnięciu kulą zdobyła Izabela Wyderka, wszyscy pozostali, pomimo że nie zajęli miejsca na podium, zdobyli punkty dla szkoły. Opiekę nad uczniami sprawowała Izabela Bałtrukiewicz.

Z kolei skład reprezentacji IV LO im. Stanisława Staszica wyglądał następująco:
dziewczyny- Aleksandra Motyka, Olimpia Buczek, Monika Siller, Aleksandra Pięta, Julia Bogunia, Alicja Caputa, Kalina Zalewska, Laura Chela, Basia Chłapek, Gosia Styblińska, Klaudia Rychter, Paulina Domańska, Marcelina Wilk, chłopcy – Michał Graca, Dawid Radziejewski, Damian Kalinkiewicz, Jakub Wojciechowski, Franek Zimnal, Marcin Rogoż, Aleksander Musiał, Mateusz Wróbel, Bartosz Pałys, Mateusz Semper oraz Artur Walotek.

Reprezentacja liceum (chłopcy i dziewczyny) zajęła IV miejsce w klasyfikacji końcowej. Warto wspomnieć o ich największych sukcesach podczas trwania zawodów. Damian Kalinkiewicz zajął III miejsce w biegu na 400 metrów, a Mateusz Semper i Artur Walotek zajęli kolejno I i II miejsce w biegu na 1500 metrów. Licealna sztafeta w składzie: Michał Graca, Damian Kalinkiewicz, Bartosz Pałys oraz Marcin Rogoż również ma się czym pochwalić. W rywalizacji 4×100 m zajęli II miejsce! Opiekę nad uczniami sprawował Jarosław Mizerski.